Relvade seifide kohta?

 1. Relvade seifid – need on seifid, mis on mõeldud jahirelvade, aga ka püstolite, muude relvade ja laskemoona hoidmiseks.
 2. Relvaseifi valides pidage meeles, et see ei ole mõeldud mitte ainult selles hoitava relva kaitsmiseks varguse eest, vaid ka kaitseks selle kasutamise eest isegi teiste pereliikmete poolt, kellel pole relva kasutamise luba. Eriti oluline on, et seifis hoitav relv oleks lastele kättesaamatus kohas, kuna see on väga ohtlik.

 

Nõuded relvakappidele:

 1. Erinevates osariikides kehtivad relvaseifidele erinevad nõuded. Sellise seifi soetamisel tuleb tavaliselt ametnik ja kontrollib selle vastavust nõuetele ning kinnitab, kas seif sobib relvade hoidmiseks või mitte.
 2. Tegelikult on isegi Euroopa riikides erinevad arusaamad sellest, milline seif sobib relvade hoidmiseks. Näiteks on riike, kus relvaseifid on lihtsad lukustatavad metallkastid. Teistes riikides on sellise seifi jaoks kehtestatud minimaalsed seinapaksuse nõuded. Enamuses riikides on aga nõuded relvakappidele karmid ja karmistuvad ning selleks, et lubada relva seifis hoida, peab seif vastama Euroopa Liidus kehtivale sertifikaadile. Näiteks täita EN14450 standardi järgi vähemalt S1 normi või veelgi rangema EN1143-1 standardi järgi vähemalt 0 normi.
 3. See punkt on iga riigi jaoks eraldi. Eesti jaoks oleks see järgmine: Eesti Vabariigis peavad relvakapil olema minimaalselt 3 mm paksused seinad ja uksed ning sisemine lukustatav kamber. See on üsna ainulaadne norm ja seda tuleb teadvustada, eriti kui ostate relvaseifi näiteks välismaisest elektroonikapoest või mitteprofessionaalselt seifimüüjalt, kes kaupleb ja ei pruugi olla kursis riiklike nõuetega.
 4. Nõuded on riigiti erinevad. Kuid üldine trend on see, et need muutuvad karmimaks, eriti pärast õnnetusi, kus lapsed avavad ebaturvalisi seife ja juhtuvad korvamatute tagajärgedega õnnetused.
 5. Saffort on enam kui 20-aastase kogemusega professionaalne seifimüüja, kes on spetsialiseerunud seifidele. Tunneme iga riigi nõudeid ja tagame, et meie müüdavad relvakapid vastavad riigi nõuetele.

 

Millist relvaseifi valida?

 1. Esimese asjana tuleks mõelda, mida te sellesse salvestate? Pika toruga püssid või äkki püstolid? Kui palju teil neid on ja kas kavatsete tulevikus osta? Kui palju ja milliseid muid asju te käes hoiate, näiteks laskemoona.
 2. Kui turvaliselt on teil relvakappi vaja? Mõnel jahimehel on kallis relvakollektsioon, nii et nad valivad sobiva tasemega seifi, mis seda hästi kaitseb. Samuti on oluline, et väärisesemeid hoitakse sellises seifis – sel juhul relvad, binoklid jms kindlustaksid kindlustusfirmad need väärt summas. Kindlustusseltsid võtavad kindlustamisel arvesse seifide sertifikaatide järgseid seifiklasse ning vastavalt sellele rakendavad seifides hoitavale rahale ja seifis hoitavatele väärtustele kindlustusmaksete maksimummäärasid. Olenemata riigi miinimumnõuetest soovitab Saffort valida sertifitseeritud kõrge turvaklassiga seifid.
 3. Mõned relvaseifid on kaitstud mitte ainult varguse, vaid ka tule eest. See on tõesti oluline kaitse, arvestades, et laskemoona ja padruneid hoitakse seifis. Soovitame võimalusel valida sellised seifid.
 4. Turvaline lukk. Teatavasti on seifid lukustatud erinevate lukkudega, millest levinumad on:
  • Võtmega seiflukk on odav ja mõistlikult turvaline. See pole aga kuigi mugav lahendus, sest ostes sellise lukuga seifi, pead seifi võtit kogu aeg endaga kaasas kandma, seifi avamiseks pead selle kätte võtma ja see muuta seifi avamise protsess ebamugavaks. Lisaks on mehaanilist seifivõtit lihtne kopeerida.
  • Elektrooniline seifilukk on mugavaim lahendus, sest seifi avamiseks pole vaja mingeid tööriistu. Lisaks saab elektroonilist seifikombinatsiooni erinevalt mehaanilisest võtmest pidevalt muuta. On ütlematagi selge, et kvaliteetne elektrooniline lukk on turvaline.
  • Soovitame alati valida hea mainega tootja valmistatud seifi. Olete kindel, et ostate kvaliteetse kauba, mis saab vajaliku teenuse.
  • Ostes relvaseifi professionaalselt seifimüüjalt, võite olla kindel, et saate vastaval tasemel nõu, õige ulatuse, toe ja vajadusel ka teeninduse.

 

Kui teil on küsimusi või vajate spetsialisti abi, võtke meiega ühendust telefonil +372 884 0905 või e-posti teel [email protected]

Saffort meeskond