Meie spetsialistide nõuanded aitavad teil küsimustele vastata ja kitsendada kõikidele teie vajadustele vastava seifi otsingut. Mõistame, et meie sortimendis on 1000+ toodet, mis esmapilgul raskendab otsingut, kuid pärast korralikku kitsendamist võimaldab see pakkuda mitmeid erinevaid Sulle sobivaid variante.

Allpool tutvustame küsimuste/vastuste rubriiki, mis aitab enne seifi ostmist enne otsingu alustamist kõige vajalikumatele küsimustele vastata. Igal juhul, kui olete otsingu käigus juba ühe või mitu võimalust valinud, küsige julgelt konsultatsiooni telefonil +372 884 0905 või e-posti teel [email protected]

Küsimused, millele on oluline enda jaoks vastata:

1. Mida ma plaanin seifis hoida?

Soovitame läbi mõelda, mida kavatsete praegu ja edaspidi seifis hoida, mis on seifis hoitava sisu väärtus.

Kõige sagedamini hoiavad meie kliendid seifis relvi, dokumente, sularaha, ehteid, investeerimiskulda, meediat, fotosid ja muid väärisesemeid, nt. on asju, mida tuleb hoida seifis, st. Relvad. Relvadele kehtivad Eesti Vabariigi relvade hoidmise nõuded: minimaalne seinapaksus 3 mm ja/või sertifitseeritud seifid alates madalaimast klassist S1 (loe seifide ohutusklasside kohta siit).

Ükskõik, mille valite, on oluline valida see, mis kaitseb teie vara laste, varguste või isegi tulekahju eest.

2. Kuhu ma seifi paigaldan?

See võib olla mööbel, seinakapp, koht voodi all, nišš seinas või põrandas, koht keldris või interjööri osana nähtaval kohal. Oluline on otsustada koht ja hinnata selle suurust, teades seifi suurust piiravaid mõõtmeid, saate otsingut kitsendada vastava suuruseni. Seda saate teha iga lehe vasakus servas olevate filtrite abil.

Soovitame arvestada ka oma tulevikuplaanidega, kas on võimalik, et vajate seifis rohkem ruumi, kui jah, siis soovitame valida vähemalt ühe suuruse suurema, kui praegu vaja, seda muidugi juhul, kui Teil pole suurusepiiranguid.

Samuti on oluline arvestada mitte ainult seifi välismõõtmetega, vaid ka sisemõõtudega, kui valite tulekaitsega seifi, väheneb selle siseruumala oluliselt tänu seinte paksusele, mis võib ulatuda keskmiselt umbes 6 cm.

Soovitame kõik seifid kindlamalt seina ja/või põranda külge kinnitada ning kui tegemist on sisseehitatud põranda- või seinaseifiga, siis paigaldada see vastavalt tootjate ja meie spetsialistide soovitustele (saad lugeda siit).

Ainult kindlalt kinnitatud seif täidab oma turvafunktsiooni, eriti kui selle kaal on väike ja seda saab hõlpsasti kanda üks või mitu inimest.

Seifi asukohta saab ette planeerida, paljudel juhtudel pöörduvad kliendid meie poole maja interjööri, seinakapi või muu mööbli kujundamisel eesmärgiga valida esmalt seif ning seejärel teha mööbel vastavalt vajalikud mõõtmed, et seif mahuks kompaktselt. Maja sisustamisel või remonti tehes on võimalik planeerida ka asukoht ja sisseehitatud seifide puhul, valides alguses seifi ja selle suuruse, väldite hilisemal seifi paigaldamisel lisaprobleeme, sest juba ole valmis seinas või põrandas olevale nišile vastavate mõõtudega.

3. Kas ma vajan täiendavat tulekaitset?

Paljud inimesed ei tea, kuid seif võib kaitsta teie väärtasju tule eest 30 kuni 120 (min), kui seif on tules. Tulekahju korral on suur oht kaotada leekides sularaha, ehteid, dokumente või muid väärisesemeid. Tulekahju on mõeldud kaitseks tule, suitsu ja vee eest, mida kasutatakse tulekahju kustutamiseks.

Tulekindlal seifil on seifi seintes spetsiaalne täidis, mis hoiab ära väikesed või suured tulekahjud, ei lase kuumusel ja tulel määratud aja jooksul seifi sisuni jõuda (rohkem infot tulekindlate seifide kohta leiate siit).

4. Kas sertifitseeritud ja sertifitseerimata seifil on vahet?

Taip yra. Savo asortimente turime tiek sertifikuotus tiek ne seifus. Matome poreikį klientams pasiūlyti skirtingų  saugumo lygio seifus. Tiesa, nesertifikuoti seifai sudaro vos 10 proc. mūsų asortimento, juos traktuojame kaip biudžetinius variantus, kurie nepasižymi stipriu saugumo lygiu, bet savo funkciją saugoti daiktus visgi atlieka.

 

Kindlam on valida sertifitseeritud seif, sest need on Euroopa laborites testitud sissemurdmis- ja tulekindluse osas, vastates erinevate klasside turvatasemele seatud nõuetele. Kodu seifi valides soovitame valida madalaimast S1 turvaklassist kuni EN-1143 -1 II klassini. Kui seifi sisu on väga väärtuslik, vali veelgi kõrgema turvaklassiga seifid. Kontorite, meditsiini- ja turvaasutuste puhul soovitame nõuete olemasolul arvestada ja meie abiga need välja valida.

Oluline on mainida, et sertifitseeritud seifi valides saad seifi sisule soodsamad kindlustustingimused, tootelehtede vasakus servas on filtrisüsteem, kus saad valida kindlustusreitingu.

5. Millise lukuga peaksin seifi valima?

Seife, nagu ka uksi, saab lukustada erinevat tüüpi lukkudega.

Pakume järgmist tüüpi lukkudega seife:

  • Võti;
  • Võti ja mehaaniline kood;
  • Mehaaniline kood;
  • Elektrooniline kood;
  • Biomeetriline (lukustatud sõrmejäljega) + elektrooniline kood.

Ei ole ühest õiget vastust, millist lukku valida, kõik sõltub sellest, kuidas teil seda mugav kasutada on.

Võime välja tuua kõige populaarsemad:

- Meie kliendid valivad elektroonilisi koodlukke üha enam kasutusmugavuse tõttu, pole vaja võtit kaasas kanda ega muretseda, et selle leitakse laste või soovimatute isikute poolt. Elektroonilise luku tühjenemisel on patareide vahetamine kiire ja lihtne ning lukk ei avane ka tühjaks saanud lukuga ja on turvaline.

- Võti või mehaaniline koodlukk valitakse sagedamini juhul, kui seif paigaldatakse kütmata ruumidesse, kus elektrooniline lukk tühjeneks lihtsalt kiiremini ja elemente tuleks sagedamini vahetada.

Topelt/kombinatsiooniluku valikul nt. võti ja mehaaniline kood ehk biomeetriline (lukustatud sõrmejäljega)+ Elektrooniline kood tagab suurema kaitse, kuna seifil on kaks lukku. Lukkude kohta saad täpsemalt lugeda siit.

6. Kas seifi hind määrab turvalisuse taseme?

Toetame oma sortimendis usaldusväärsete EL-i tootjate populaarsemaid seife, mis konkureerivad omavahel oma tehniliste omaduste ja vastavalt ka hinna poolest.

Sertifitseerimata seifid on odavamad, sertifitseeritud oma turvaklassi tõttu kallimad. Mida kõrgem on turvalisuse tase, seda kõrgem on hind, sest seifi valmistamisel kasutatakse rohkem metallist, turvalisemaid ja/või uuenduslikumaid lukke, kõrge sertifikaaditaseme tagavaid tootmistehnoloogiaid.

Kas peate seifi pealt kokku hoidma? - Ei, teatavasti on tegemist pikaajalise ostuga ja maksimaalse turvalisuse tagamiseks soovitame valida see, mis pikas perspektiivis vastab teie ootustele.

 

Kokkuvõtteks, nagu iga tõsise ostu puhul, on oluline valida vastutustundlikult. Seifi leidmise hõlbustamiseks on igal seifikategooria leheküljel vasakul filtrid, mille abil saate otsingut kitsendada. Näiteks märgistades filtris "Kohaletoimetamine" 2-3 tööpäeva filtreerib nimekirja seifidega, mis meil laos on ja tarnitakse 2-3 tööpäeva jooksul.

Samuti saate filtreid kasutades valida turvalisuse/sertifikaadi taseme, varahoidla suuruse, tootja ja palju muud. mis kitsendab seifide nimekirja teile kõige sobivamateks.

 

Ja kui sul on selle kohta veel küsimusi või ei leia otsitavat või vajad abi otsuse tegemisel, võtame sinult hea meelega ühendust telefonil +372 884 0905 või e-posti teel info@ saffort.ee

Saffort meeskond