Kui seifide populaarseim eesmärk on kaitsta väärisesemeid varguste eest, siis tulekahju kodus või ettevõttes võib kaitstavale varale sama palju kahju tekitada.

Võimalike tulekahjude ennetamiseks ostavad inimesed oma kõige väärtuslikumate dokumentide või teabekandjate kaitseks tuleseifid. Paljud arvavad ekslikult, et väärtuslikud asjad võivad tulekahjus korvamatult kahjustada saada, kuid on juhtumeid, kus seifis hoitavatele dokumentidele, relvi, ehteid ja muid asju mõjutab negatiivselt mitte tuli ise, vaid tulekahju ajal ülikõrge temperatuur.

Just tuleseifid ja tulekastid suudavad tänu oma tugevale konstruktsioonile ja sees olevatele kuumakindlatele materjalidele kaitsta väärtuslikke esemeid kuni 120 minutit või kauem tõeliselt kõrgel temperatuuril.

Tulekindlad seifid liigitatakse maksimaalse talutava temperatuuri järgi, mis on erinev nii paberi kui kandja või plaatide puhul. Tõenäoliselt on paberil tulekahjus kõige suurem oht ​​hävida, kuid tuleseifis on paberi kriitiline temperatuur 195°C. See kuumusepiirang ei kehti üldse digitaalsete plaatide puhul – neid andmekandjaid ohustab 40 kraadi Celsiuse temperatuur, mistõttu on vaja palju kuumakindlamat kandjat. Selleks, et digitaalplaatidel olev väärtuslik teave tulekahjus ei häviks, tuleks valida ohutu ja kõrgema temperatuuriga mudel.

Juba enne tuleseifi või tulekolde valimist tuleks läbi mõelda, mida sinna hoiustatakse. Paljud seda tüüpi seifid saab kinnitada põrandale, kuna neil on spetsiaalsed kinnitused. Neid saab paigaldada ka mööbli sisse, näiteks kappi. Need seifid on kasulikud nii kodus väärtuslike dokumentide, kallite ehete, raha, relvade hoidmiseks kui ka erinevates ettevõtetes, kus suur osa informatsioonist on salvestatud spetsiaalsetele digitaalsetele andmekandjatele, mis nõuavad eriti kõrget kaitset.

Vähem oluline pole ka see, kui kaua suudab tuleseif vara tulekahju ajal tervena hoida.

See funktsioon võib varieeruda vahemikus 30, 60, 90 või isegi 120 minutit (erandjuhtudel isegi rohkem). Väärisesemed jäävad puutumata, kui seif on tootja poolt määratud aja tules. Kallimad seifid ei kaitse mitte ainult kõrge temperatuuri eest, vaid on vastupidavad veele, aurule, gaasile, isegi välistele magnetlaengutele, mis võivad kahjustada andmekandjale salvestatud andmeid. Loomulikult on nende seifide hind kõrgem. Soomustatud ja tulekindlaid seife peetakse kõige kallimate seifide hulka.

Internetist õige sertifitseeritud tuleseifi või kasti valimiseks külastage Saffort elektroonilise tootekataloogi.