Koguni 90% meie sortimendist moodustavad sertifitseeritud seifid, sest tahame oma klientidele pakkuda vaid kvaliteetseid ja turvalisi seife.

Pole ime, et seifi valides on lihtne eksida, teadmata mõningaid turvatasemete erinevusi ja nende tähendust.

Teatud EL standardite järgi sertifitseeritud seife testitakse sissemurdmise ja tulekahju vastu, seifi sertifikaat näitab selle standardi järgset turvalisuse/tulekindluse taset (klassi).

Sertifitseeritavate seifide turvastandardid:

  • EN 14450 – see standard klassifitseerib "turvakapid". Selle standardi järgi on sertifitseeritud rohkem majapidamisseife, kuid on ka väga turvalisi seife, mis on sertifitseeritud vastavalt sellele EN 14450. Turvaklassid: S1 ja S2 (S2 klass on kõrgem kui S1, st turvalisem).
  • EN 1143-1 – see standard liigitab "seifid, sularahaautomaatide seifid, varauksed ja varahoidlad". EN 1143-1 on peamine ja kõige olulisem Euroopa standard, mille järgi on seifid sertifitseeritud, sealhulgas kõige turvalisemad seifid. Ohutusklassid: 0, I, II, III, IV, V, VI, VII, VIII (selles standardis on klass 0 madalaim ja kasvab jätkuvalt).

Seifi paigaldatud lukk määrab selle turvaklassi teatud taseme vastavalt seifistandardite nõuetele. Seetõttu märgivad seifitootjad paljudel juhtudel seifi ohutustaseme täiendavaks rõhutamiseks täiendavalt seifi paigaldatud luku turvaklassi.

Turvalukkude turvastandard:

EN 1300 – see standard on "üliturvaliste lukkude klassifikatsioon vastavalt nende vastupidavusele volitamata lukustuse avamisele". Turvaklassid: A, B, C (C on kõrgeim).

- EN 1143-1 standardi järgi kuni II turvaklassini seifidesse paigaldatakse EN 1300 A klassi lukud;

- EN 1300 klass B - klassi III-V seifidele vastavalt EN 1143-1 standardile;

- EN 1300 C klass - klassi VI-XIII seifidele vastavalt EN 1143-1 standardile.

 

Ohutustaseme standardid tulekahju korral:

Seifid ei kaitse mitte ainult varguse, vaid ka tulekahju eest. Tulekindlad seifid on mõeldud paberi ja arvutikandjate kaitsmiseks - need on täiesti erinevad seifid, sest paberi kriitiline temperatuur on 177 kraadi C, kandja puhul - 52 kraadi C. Tulekindlusstandardid, mille järgi seifid on sertifitseeritud:

  • EN 15659 – see standard klassifitseerib "väikesed tulekindlad salvestusseadmed" ja näitab nende võimet kaitsta paberit tule eest. Määratletakse kaks takistusklassi: LFS 30 P ja LFS 60 P (vastavalt 30 min ja 60 min kaitse).

  • EN 1047-1 – see standard klassifitseerib "usaldusväärsete salvestusseadmete tulekindluse" ja määratleb paberi, andmekandjate ja ketaste tulekaitse.

Klassi tähistuste selgitused:

- S 60 ja S 120 (määratud number näitab tulekaitseaega, s.o. 60 min ja 120 min).

- Täht numbri järel näitab tule eest kaitstud objekti tüüpi: nt. S 60 P - paber, S 60 D - kandja, S 60 DIS - disketid, S 60 P/DIS - paber + disketid.

  • NT FIRE 017 – see Rootsi standard klassifitseerib ja määratleb hoidlates hoitava paberi, andmekandjate ja diskettide tulekaitse. Klassid: 60, 90 ja 120 (vastavalt 60 min, 90 min ja 120 min kaitse). Kaitstavate objektide tüüp: Paber tähendab paberi kaitset (nt NT FIRE 017 - 60 "Paber"), Andmed tähendab andmekandjate kaitset (nt NT FIRE 017 - 60 Data), "Diskett" tähendab diskettide kaitset (nt NT FIRE 017). - 60 diskett).

 

Standardeid, mille järgi seife eri riikides sertifitseeritakse, on rohkem, näiteks soliidne VDS, V.D.M.A. Saksamaal Suurbritannias UL ja teatud teistes riikides täiesti tähtsusetu ja küsitav. Neid on aga palju vähem levinud ja meie hinnangul on enamus parimatest seifidest siin mainitud standardite järgi sertifitseeritud, seega on neid lihtne võrrelda.

Kasutades iga lehe vasakus servas asuvat filtrisüsteemi, saad valida endale huvipakkuva turbe/sertifikaadi taseme ning seeläbi kitsendada otsingut just endale sobivatele turvamudelitele.

 

Kui teil on küsimusi või vajate spetsialisti abi, võtke meiega ühendust telefonil +372 884 0905 või e-posti teel [email protected]

 

SAFFORT meeskond