Kuidas valida seifi?
Esiteks, mida kavatsetakse seifis hoida?
Seifi valimisel on suuresti määrav asjaolu see, millised on selles hoitavate asjade mõõtmed ja väärtus.
Millise suurusega seif sobib?
Üldine reegel on see, et kui on võimalik, siis kindlasti vali esialgsest plaanitust natuke suurema mõõtmetega seif.
Milline peaks olema seifi turvatase?
Seif võib kaitsta mitte ainult varguste eest, vaid ka tulekahju eest. Mida väärtuslikumad on seifis hoitavad esemed, seda turvalisem seif tuleb valida.
Kuhu seif paigaldada?
Paigalduskohast sõltuvalt on kolm põhilist seifi tüüpi: tavalised, seina- või põranda külge kinnitatavad seifid.
Milline lukk valida?
Populaarsed on võtmetega, mehaanilise koodilukuga ja elektroonilise lukuga seifid. Lisaks kombineeritud lukusüsteemiga seifid. Kaasaegne ning parim lahendus on elektrooniline seifilukk.
Safforti valikujuht
Tagasi uudiste nimekirja

KUIDAS VALIDA SEIFI?

KUIDAS VALIDA SEIFI?

 

Paljudel tuleb silmitsi seista olukorraga, kus seifidest huvitatul ei ole selge, millist tüüpi seifi ta vajab või kuidas valida erinevate võimaluste vahel. Tegelikult on see väga lihtne, tuleb lihtsalt teada, millistele üksikasjadele keskenduda. Siin on mõned näpunäited seifi valimise lihtsustamiseks. Seifi valides tuleb alustuseks vastata järgmistele küsimustele:

1. küsimus: mida seif kaitsma peab?

Dokumendid, raha, andmekandjad, relvad, failid jne. Tegemist on olulise küsimusega ja sõltuvalt seifis hoitavast tuleb valida ka vajalik turvatase, suurus, funktsioonid jne.

2. küsimus: kui suur seif olema peab?

Kui seifi kasutatakse raha ja juveelide jaoks, võib see olla väike aga siis tuleb arvestada võimalusega, et dokumendid, failid, fotod või sülearvutid seifi ei mahu. Jahirelv vajab aga pikka seifi. Seifi suurus on sageli piiratud ka selle hoidmise kohaga. Üldreeglina tasub võimalusel alati valida esialgsest plaanist veidi suurem seif. Tähelepanu tuleb pöörata ka seifi kohaletoimetamisele, sest on võimalik, et sadu kilosid kaaluvat seifi ei saa väga ebamugavasse asukohta paigutada.

3. küsimus: millised on ohutusnõuded?

Mida väärtuslikumad (ja mitte ainult rahalises mõttes) on seifis hoitavad esemed, seda turvalisem seif valida tasub. Seifide turvalisust näitavad neile väljastatud sertifikaadid ja kui peate turvalisust oluliseks, tasub sertifitseerimata seife vältida. Mõned Leedu ettevõtted on seifide turvataseme tähistamiseks kasutanud ka tärne. Ka see on õige seifi valimisel abiks.

4. küsimus: kas vajate tulekaitset?

Paljud ei mõtlegi, et seif kaitseb lisaks vargusele ka tulekahju eest. Seetõttu ongi olemas tulekindlad seifid, mille tulekindlus on märgistatud vastavalt sellele, mitu minutit seif selles asuvaid esemeid otsese tule eest kaitseb. Meeles tuleb pidada, et paberit ja andmekandjaid hoidvad seifid on erinevad, sest paberi kriitilist temperatuur on andmekandjate omast märkimisväärselt kõrgem.

5. küsimus: kuhu seif paigaldatakse?

Vastavalt paigaldusviisile jagunevad seifid kolmeks: eraldi seisvad põrandale ja/või seinale kinnitatud seifid, seina ehitatud seifid ja põrandasse ehitatud seifid. Kõik need on regulaarselt kasutusel ja valik sõltub peamiselt paigaldamiskohast konkreetses kodus.

6. küsimus: millist seifilukku eelistate?

Populaarseimad seifilukud on: võtmega seifilukk, võtme ja mehaanilise kombinatsioonlukuga seifilukk, mehaanilise kombinatsioonilukuga seifilukk, elektrooniline seifilukk. Tänapäeval on parimaks lahenduseks elektroonilised seifilukud. Nende kasuks otsustamisel ei tule taskus kanda suurt võtmekimpu. Kood on vajadusel muudetav ja turvalisuse tase on väga kõrge.

Seifi tehtud investeering on pikaajaline. See tähendab, et kõige sobilikuma toote valimisse tasub samuti aega „investeerida“. Seif tasub alati osta spetsialiseerunud ettevõttest, sest sellisel juhul saate seal abi ka elektroonilise luku koodi vahetamisel, võtmekoopiate vajamisel, seifi paigaldamisel jne.