Kuidas valida seifi?
Esiteks, mida kavatsetakse seifis hoida?
Seifi valimisel on suuresti määrav asjaolu see, millised on selles hoitavate asjade mõõtmed ja väärtus.
Millise suurusega seif sobib?
Üldine reegel on see, et kui on võimalik, siis kindlasti vali esialgsest plaanitust natuke suurema mõõtmetega seif.
Milline peaks olema seifi turvatase?
Seif võib kaitsta mitte ainult varguste eest, vaid ka tulekahju eest. Mida väärtuslikumad on seifis hoitavad esemed, seda turvalisem seif tuleb valida.
Kuhu seif paigaldada?
Paigalduskohast sõltuvalt on kolm põhilist seifi tüüpi: tavalised, seina- või põranda külge kinnitatavad seifid.
Milline lukk valida?
Populaarsed on võtmetega, mehaanilise koodilukuga ja elektroonilise lukuga seifid. Lisaks kombineeritud lukusüsteemiga seifid. Kaasaegne ning parim lahendus on elektrooniline seifilukk.
Safforti valikujuht
Tagasi uudiste nimekirja

Seifide avamine: nipid, kuidas seif hõlpsalt lahti teha

Seifide avamine: nipid, kuidas seif hõlpsalt lahti teha

Filmides ja teleseriaalides käib seifide avamine väga lihtsalt – tegelased võtavad kasutusele paar lihtsakoelist eset luku muukimiseks, tavaliselt kasutatakse üksnes juuksenõela.

Tegelikus elus ei käi aga asjad sugugi nii lihtsalt, pigem just vastupidi. Usaldusväärse seifiga saad magada öösel rahulikumalt, kuna tead, et sinu asjad on turvaliselt luku taga.

Vahel võib aga seifide turvalisus tuua isegi sulle kui seifi omanikule omajagu peavalu. Kujuta ette, mis saab siis, kui kaotad seifi võtme, ei mäleta seifi lukukoodi või elektroonilise luku patareid on tühjaks saanud. Sellises olukorras oled sa vastamisi reaalse probleemiga: sul on vaja oma asjad seifist kätte saada, kuid sa ei taha seifi rikkuda. Kuidas seifi lukk lahti muukida, ilma seda kahjustamata?

Alljärgnevalt jagame paari nõuannet, kuidas oma asjadele ligi pääseda ilma, et peaksid appi võtma haamri või keevitusmasina.

Kuidas seif ilma võtmeta lahti saada

Ülalmainitud olukorrale tuleks mõelda juba enne seifi ostmist. Enne ostu sooritamist tasuks kokku koguda kõikvõimalik oluline informatsioon nagu näiteks seifi tootja, seifi mudel ja luku tüüp. Kogu see informatsioon on oluline juhul, kui soovid appi kutsuda mõne lukuspetsialisti.

Mida keerukam on lukumehhanism, seda keerulisem on sinna sisse muukida ning muidugi on taoline seif ka sellevõrra turvalisem. Odavamate seifide lukke on lihtsam muukida: paljud Hiinas toodetud seifid ei ole sugugi niivõrd turvalised. Pole üllatav kuulda lugusid, kuidas Hiinas toodetud seifi lukke on murtud magnetite, kirjaklambrite või muude igapäevatarvete abil.

Muidugi ei sõltu luku muukimise edu üksnes seifi hinnast, vaid ka luku tüübist. Tavaliselt on mehhaanilist lukku isegi raskem muukida kui elektroonilist, kuid mehhaanilise luku puhul on füüsiline jõud siiski tunduvalt kasulikum meetod – elektroonilist lukku toore jõuga ei ava. Kuna mehhaanilise luku avamine on üsna keeruline ilma lukukombinatsiooni teadmata, varustatakse paljud seifid igaks juhuks ka mehhaanilise lukusüsteemiga.

Kõige lihtsam viis, kuidas vältida ebameeldivusi ning tagada, et saad alati oma väärisesemetele ligi, on hoida varuvõtit turvalises kohas. Isegi, kui üks võti ära kaob, on sul alati varuvõti olemas.

Elektrooniline lukk on üks uusimaid lukutüüpe. Elektrooniliselt juhitud lukul on vaja vooluühendust, kuid mitmed seifid töötavad ka patareide või aku abil. Kui minevikus oli elektroonilistel lukkudel üks probleem – aku tühjaks saamisel avanes seif automaatselt – siis tänapäeval sellist viga enam ei ole ning selle asemel on luku avamiseks eriline võti.

Ka koodilukk võib olla mehhaaniline või elektrooniline. Luku avamiseks tuleks lugeda kasutusjuhendit, kus on tavaliselt kirjas spetsiaalne kolme- või neljakohaline kood, mis on programmeeritud juba tehases seifi tootmisel. Mitmed tootjad säilitavad andmeid seifide kohta vastavalt toote seerianumbrile ning teavad, milline kood on seifi paigaldatud, seega pead sa lihtsalt tootjaga ühendust võtma, oma isiku tuvastama ning saad seejärel koodi teada. Mõnel seifil on ka teatud hädaolukorra kombinatsioon. Kõige kindlam viis, kuidas teada saada, milline turvamehhanism on sinu seifis paigaldatud, on ühendust võtta kohaga, kust ostsid seifi ning anda teada oma seifi mudeli info.

Paraku tuleb aga tõdeda, et enamjaolt ei saa seife lukust avada ilma seifi kahjustamata, seega pea meeles, et halvimal juhul pead võib-olla hankima uue seifi. Nagu mainitud, siis ebamugavuste vältimiseks hoia alati varuvõtit või koodi turvalises kohas, millele pääsed üksnes sina ligi. Murede korral võta julgelt ühendust ostukoha või tootjaga, et välja selgitada, kuidas oma väärisasjadele taas ligi pääseda.